Novinky

iOS 16 bude nyní upozorňovat uživatele na připojení falešných AirPods

Již předvčírem jsme se dočkali uvolnění finální verze iOS 16 a s ní i spousty zajímavých novinek. Kromě přepracované zamykací obrazovky, přidání procent baterie do stavového řádku pro iPhony s Face ID a pokročilých funkcí mailu se do této verze systému dostala i jedna méně diskutovaná novinka, a to rozpoznávání falešných AirPods. 

Trh se totiž vyloženě hemží všemi možnými kopiemi těchto sluchátek a rozpoznat pravé od falešných je dnes už téměř nemožné. Čínští výrobci už totiž dokázali napodobit i čipy Apple W1 a H1, jenž se starají o rychlé párovaní s iPhone a iPad. Pokud tedy otevřete u telefonu s iOS 15 krabičku s falešnými AirPods disponující napodobeninou tohoto čipu, tak se pro tento telefon tváří jako opravdová Apple sluchátka a bez jakýchkoliv obtíží se připojí právě pomocí rychlého párování.

foto: Macrumors

Pokud již však máte nainstalovaný iOS 16 a pokusíte se falešná AirPods k iPhone připojit, tak namísto okna s rychlým párováním se vám zobrazí hláška, že telefon nemůže tato sluchátka ověřit. Následně máte na výběr ze dvou možností, a to buď zrušení připojení nebo spuštění párování klasickou cestou přes nastavení Bluetooth. Apple tedy nebude falešná AirPods na svých zařízeních nijak zakazovat či blokovat a uživateli pouze oznámí, že nejde o originální produkt.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button