Novinky

Zamrzne peklo? Apple v pondělí údajně představí iMessage pro Android

Další informace z chystaného WWDC prosákla na povrch, a tentokrát se jedná o komunikační službu Applu. Podle webu MacDailyNews se služba iMessage brzy dočká aplikace pro operační systém Android. Přestože se zveřejněná zpráva svým zdrojem nepochlubila, není příliš důvodů k rozporům, jelikož obdobné zvěsti se záhy objevily ve více médiích.

samsung_messages-780x521

Můžeme tedy jen spekulovat o tom, zda se opravdu služba iMessage dostane i na konkurenční platformu Android, jedná se totiž o krok, který Applu nijak nepřinese nové zákazníky, ale naopak otevírá možnost přejít na Android se službami od Applu. Není to první služba od Applu která se dostane na platformu Googlu, před pár měsíci se pro Android objevila beta verze Apple Music. Jde tedy dobře vidět cíl Applu oslovit svými službami i uživatele mimo jablečný ekosystém. Tato změna může cílit také na uživatele, kteří nemají všechna zařízení od Applu, například kombinace Mac a smartphone s Androidem mohla spousty uživatelům dělat potíže, právě při využití služeb od Applu.

Je zároveň možné, že se dočkáme i webové aplikace iMessage. Apple totiž provozuje spousty služeb i na svém portálu iCloud, který se před rokem otevřel pro všechny uživatele bez rozdílu operačního systému, a zveřejnění webové podoby iMessage by byl logický krok kupředu. Zda se opravdu iMessage dostane na Android, na to si musíme počkat do pondělí 13. června v 19:00 středoevropského času.

Štítky

Martin Kaše

Vývojář mobilních a webových aplikací. Technologický nadšenec, fanoušek Applu, PlayStationu, punkové hudby, milovník dobrého piva a českého vína.

Doporučené články

Close