AktualityNovinky

Google představil chytrý WiFi router OnHub, který lze ovládat z iPhonu

Společnost Google představila další novinku v podobě chytrého WiFi routeru s označením OnHub. Produkt vznikl díky spolupráci s firmou TP-LINK, která má spodobnými typy produktů již bohaté zkušenosti. Na základě oficiálních informací se má jednat o zařízení s extrémně jednoduchých ovládáním, které zvládne naprosto každý uživatel. Nastavení a kontrolu lze provádět s pomoci doprovodné aplikace pro operační systémy iOS a Android.

https://www.youtube.com/watch?v=HNnfHP7VDP8

Software dokáže poskytnout přehledná data o dostupných pásmech či aktuálně připojených zařízeních. Mezi další přednosti se řadí automatická diagnostika v případě nekorektního chodu a navrhnutí adekvátních řešení. Konstrukce routeru v sobě ukrývá třináct antén šířící signál na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz.

onhub-blog-840x413

Mezi další zajímavé funkce patří pravidelné skenování v pětiminových intervalech, kdy router hledá nejméně vytížené kanály a na základě toho optimalizuje svůj chod. OnHub automaticky vyhodnocuje aktivitu všech připojených zařízení. Pokud například budete skrze svůj notebook stahovat větší množství dat, router bude směřovat větší část svého výkonu právě k němu.

Co se týče dostupnosti, tak v současné chvíli ho lze předobjednat na stránkách Amazonu za částku 199 USD (přibližně 5 000 Kč), na výběr je v černém či tmavě modrém provedení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button