AktualityNovinky

Foxconn otevře nové továrny v Indii, chce vyrábět levnější iPhony

Agentura Reuters vyrukovala s oznámením, že nadnárodní korporace Foxconn v nejbližší době otevře novou továrnu na území Indie. Tato čínská společnost zajišťuje kompletaci mobilních zařízení pro Apple a zároveň patří mezi největší výrobce svého druhu. Tento krok zřejmě koresponduje se stále rostoucí poptávkou po nových iPhonech, kterou se daří jen s velkými obtížemi vykrývat. Je to také způsob, jak potenciálně zmírnit rostoucí náklady na pracovní sílu v Číně. V podstatě by to nebylo poprvé, co by Foxconn operoval na Indii. V minulé dekádě zde docházelo ke kompletaci mobilních telefonů pro finskou Nokii.

foxconn-121016

Indie se stává stále populárnějším místem pro technologické společnosti, které zde hledají prostor pro své montážní linky. Tento sílící trend koresponduje s vyššími nároky čínských zaměstnanců, kteří již nechtějí pracovat za mnohdy nelidských podmínek. Druhá nejlidnatější země světa je proto vhodným kandidátem, s téměř nevyčerpatelným zdrojem pracovní síly.

10874-3330-141022-Cook_China-lTim Cook při návštěvě jedné z továren společnosti Foxconn

Podle analytiků však nemáme očekávat zlevnění koncových produktů. Apple si chce i nadále udržet prestižní status výrobce vyšší třídy. Kromě toho chce Foxconn v nejbližších letech rozjet robotickou výrobu, která nahradí současné pracovníky. Pochopitelně nedojde propuštění více jak milionu současných zaměstnanců. Roboti mají zastat rutinní úkony a urychlit část výroby.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button