Aplikace iOSiOSiPadiPhoneNovinkyRecenzeSafari

Flipboard – recenze

Aplikace Flipboard patří mezi nejoblíbenější aplikace v iTunes App Store. Jednoduše by se dalo říci, že Flipboard je Váš osobní magazín, který si sestavíte přesně podle sebe. Vaše oblíbené zdroje informací z internetu můžete mít v jedné aplikaci na iPhone, iPadu a nově též ve webové aplikaci flipboard.com

Pokud chcte mít obsah ve Flipboardu synchronizovaný, tak při prvním spuštění aplikace je nutné si vytvořit uživatelský účet. Alternativně můžete využít přihlášení pomocí Twitteru nebo Facebooku. Pokud synchonizaci nepotřebujete, účet není nutné vytvářet, aplikace funguje i bez něj.

iphone_6_flipboardAplikace Flipboard pak vždy nahraje poslední obsah z Vašich oblíbených zdrojů a podá Vám ucelený a jednotně podaný náhled na poslední příspěvky z Vašich vybraných zdrojů. Vlastně tak vytvoří magazín. Pořadí zdrojů lze editovat, můžete přidávat zdroje z Facebooku nebo Twitteru.

ipad_air_flipboard

Funkčnost aplikace Flipboard

Aplikace Flipboard funguje spolehlivě. Vývojáři pravdelně aplikaci aktualizují. Za velmi dlouhou dobu používání jsem nezaznamenal nějaký problém s během, funkčností nebo jinou nepředložeností. Většina problémů pak půjde spíše na vrub připojení k internetu. Kvůli načítání obsahu musíte být vždy online.

Přehlednost aplikace Flipboard

Zde aplikace kraluje. Zdroje jsou přehledně rozděleny do jednotlivých čtverců, pouze Cover Stories, jakýsi úvodník, je obdélník. Dlaždice pak tvoří jako celek čtverec dle natočení iPadu v dolní polovině při orientaci na výšku nebo na levé straně při orientaci na šířku. Dále je zde možnost prohledávat napříč všemi zdroji dat, které Vám aplikace nabízí. Je jich opravdu spousta, každý si tu nalezne obsah, který bude sledovat.

Snadnost použití aplikace Flipboard

Zdroje si můžete přidávat pomocí vyhledávání, ale také vlastního katalogu aplikace Flipboard – Content, kde jsou připraveny zdroje speciálně pro aplikaci Flipboard. Zde jsou zdroje roztříděny do kategorií jako Video, News (zpravodajství), Photos & Design (fotografie, umění, design) atd. Stačí si vybrat Váš oblíbený zdroj. Bohužel, české zdroje zde zatím nenajdete. To však není překážka, další možností jak sledovat obsah je přidání účtů sociálních aplikací.

Přidání Facebookového profilu

V nabídce Accounts si vyberete Facebook, zadáte přihlašovací údaje a je to. Nyní vám Flipboard bude přinášet všechny příspěvky, které na svém facebookovém účtě sledujete. Stejné je to s Twitterem.

Číst pak můžete zdroj tak, že poklepáte na dlaždici Facebook a aplikace už vám sama přinese poslední aktuality z Vašeho Facebooku, opět pěkně a přehledně rozdělené. V případě, že Vás nějaký příspěvek zaujal, klikněte na něj. Zde aplikace Flipboard zobrazí úvodní část nebo celý článku s možností zobrazení celého textu.

macbook_pro_flipboard

Aplikaci Flipboard využijí rozhodně majitelé iPhone nebo iPadu, kteří mají rádi informace na jednom místě a v přehledné formě. Nemusí tak zdlouhavě procházet různé zdroje dat, ale jednoduše dostanou obsah v této aplikaci.

app_store_ikona

Doporučené články

Back to top button