Novinky

FBI a CIA varují před nákupem telefonů Huawei a ZTE. Představují bezpečností hrozbu

V posledních několika týdnech se společnosti Huawei a ZTE snažili vylepšit svou pozici na americkém trhu prostřednictvím partnerství se dvěma významnými operátory. AT&T a Verizon ale od tohoto kroku velmi razantně odrazovala FBI, CIA i NSA. Velitelé všech nejdůležitějších bezpečnostních složek Spojených států amerických mají totiž obavy z možného úniku informací čínským bezpečnostním složkám.

Jsme hluboce znepokojeni riziky zahraničních společností, které dostávají čím dál větší prostor v našich telekomunikačních sítích. Data našich občanů nejsou na těchto zařízeních v bezpečí,“ prohlásil ředitel FBI, Chris Wray. Proti tomuto tvrzení se ještě při příležitosti největšího světového veletrhu spotřební elektroniky (CES) ohradil sám generální ředitel společnosti Huawei. O několik dní později vydal oficiální prohlášení, ve kterém poukazuje na léty ověřenou důvěru 170 zemí světa, ve kterých čínská společnost působí: „Huawei nepředstavuje o nic větší kyberneticko-bezpečnostní hrozbu, než jakákoli jiná firma na světě.

Faktem je, že s nástupem počítačů a chytrých telefonů je naše skutečné soukromí dost omezené. Na druhou stranu, každý, kdo si takové zařízení koupí, musí, chtě nechtě, počítat s možnými bezpečnostními riziky všeho druhu. Ale nepouštějme se do vážnějších konspiračních teorií. Jaký máte na celou problematiku názor vy? Připadají vám obavy amerických bezpečnostních služeb oprávněné nebo jde o takzvané „vlastní zájmy“?

Zdroj

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button