Tipy a triky

Dva skryté triky, jak z aplikace Zprávy v iOS 17 vyždímat maximum

Jednou z výraznějších novinek v iOS 17 je aplikace Zprávy, které Apple nadělil řadu vylepšení. To mimo jiné zahrnovalo přepracované rozhraní včetně způsobu, jakým se vkládají například samolepky či fotky z galerie. Horizontální lištu vystřídala „vyskakovací“ nabídka, která je rozhodně přehlednější a obecně nabízí rychlejší přístup k seznamu všech modulů. Na následujících řádcích vám ovšem prozradím pár tipů, jak z této nabídky vytěžit maximum.

Přizpůsobte si nabídku

Pokud v aplikaci Zprávy kliknete na ikonu “+“ vedle textového pole, rozbalí se vám nabídka s přístupem pro sdílení dat z dalších aplikací. V nativním stavu vidíte na základní obrazovce 5 odkazů, další lze zobrazit kliknutím na položku “více“. Pokud vám ovšem výchozí rozložení z nějakého důvodu nevyhovuje a chtěli byste změnit například pořadí či doplnit do výběru aplikace, které jsou níže v seznamu, existuje na to poměrně jednoduchý trik. V praxi totiž stačí podržet prst na konkrétní položce a tu následně přetáhnout v seznamu na místo, které vám vyhovuje.

Rychlý přístup do galerie

Můj další tip je dle mého názoru ještě užitečnější a zároveň si u něj troufám tvrdit, že jej bude znát pouze hrstka uživatelů. Pokud chcete za normální okolností někomu poslat fotografii či video z aplikace Zprávy, musíte nejprve rozkliknout nabídku a ze seznamu vybrat položku “Fotky“. Existuje však mnohem přímočařejší způsob, jak se dostat do galerie vašeho iPhonu. Celý trik spočívá v tom, že podržíte prst na “+“, což automaticky otevře nabídku s nejnovějšími snímky.

Co říkáte na výše uvedené tipy, znali jste je, případně víte o dalších skrytých zkratkách v iOS 17? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button