Novinky

V Číně se začne prodávat “iPhone X” za třetinovou cenu. Má to ovšem jeden háček

Čínská společnost Leagoo není v našich končinách příliš známá, nicméně s jejími produkty jste se minimálně formou fotografie na internetu již setkali. Jde totiž o výrobce smartphonů, který se nechává inspirovat vlajkovými modely ostatních firem. V portfoliu lze nalézt kopie snad všech doposud představených Samsungů, Huawei a dalších značek. Bylo tedy otázkou času, kdy přijde řeč také na Apple, respektive nejnovější iPhone X.

V Číně se začne prodávat “iPhone X” za třetinovou cenu – má to ovšem jeden háček, běží na Androidu

Čínský ekvivalent nese komerční označení Leagoo S9 a minimálně na první pohled je věrnou kopií „Xka“. Kromě základních tvarů konstrukce se výrobce nestyděl zkopírovat ani výřez v horní části displeje, který je charakteristickým rysem iPhone X. Uvnitř smartphonu se nachází čipset MediaTek P40, 6 GB operační paměti a 128GB interní úložiště. Displej využívá AMOLED technologii a disponuje úhlopříčkou 5,86“.

Zatímco přední strana je téměř k nerozeznání od originálu, při pohledu na záda je okamžitě jasné, že máte tu čest s kopií. V oblasti určené logu Applu se totiž nachází čtečka otisků, vedle které sousedí duální optika, která je schopna pořizovat snímky v maximálním rozlišení 16 megapixelů. Pokud vás zajímá, na kolik tento “krasavec” přijde, budete zřejmě překvapeni. Dosavadní zdroje hovoří o ceně 300 dolarů (přibližně 6 500 Kč bez daně), což je zhruba třetina toho, co si účtuje Apple za základní variantu iPhone X s 64GB úložištěm.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Je ovšem otázkou, pro koho bude Leagoo S9 určen. V okolí totiž neznáme nikoho, kdo by toužil po kopii jubilejního iPhonu. V jistém směru jde o názornou ukázku čínské mentality, která se nebojí vykrást cokoli a kohokoli.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. pro někoho kdo chce telefon, kterej vypada asi hezky a ma dobry vlastnosti a je za prijatelnou cenu a urcite je dobrej pomer cena/vykon?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button