Novinky

Chytrá světla Philips Hue se konečně zbavila své nejotravnější vlastnosti

Chytrá světla a žárovky Philips Hue jsou něčím, co jsem si velmi rychle oblíbil. Tam kde to jen trochu šlo a dávalo smysl, už máme žárovky či rovnou kompletní svítidla z řady Philips Hue. V kombinaci s podporou Apple HomeKit a příslušenstvím v podobě bezdrátových spínačů jde o jedno z nejlepších řešení, které si aktuálně můžete pořídit.

Obrovský kus práce je cítit také z aplikace Hue, která nabízí nevyčerpatelné možnosti nastavení a vytváření nejrůznějších rutin, miniaplikací a widgetů. Přesto však všechna světla Philips Hue trpěla velmi nepříjemnou vlastností. Pokud jste žárovky a svítidla ovládali pouze skrze aplikaci či bezdrátové přepínače Philips Dimmer, po výpadku proudu se světla automaticky rozsvěcela. Asi netřeba dodávat, o jak nenáviděnou vlastnost se jednalo. Když jste byli během této doby doma, nebyl to až takový problém, ovšem něco jiného nastalo, když jste byli například několik dní pryč a váš dům zářil od rána do večera.

To se naštěstí změnilo s příchodem nejnovější verze aplikace Philips Hue 3.11, která přinesla dlouho kýženou úpravu. Nyní lze totiž nakonfigurovat světla tak, aby se po výpadku proudu vrátily do svého předchozího stavu. Chování světel po výpadku proudu lze upravit přímo v aplikaci Philips Hue. Po jejím otevření přejděte do sekce Nastavení a zvolte položku Chování při zapnutí. Následně můžete upravit chování každého světla přesně podle vašich preferencí.

Pokud jste uživateli Philips Hue, zajímá nás váš názor na aktualizaci přinášející výše zmíněnou funkci. Zároveň se s námi můžete podělit o vaše zkušenosti, případně jaké další funkce byste v budoucnu ještě uvítali.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close