Novinky

Chystaný iPhone 15 Pro bude z titanu a dostane nový design po vzoru stařičkého modelu 5C

Aktuální generace iPhone 14 (Pro) je již třetí generací, která se nese v reinkarnovaném hranatém designu, který do jisté míry staví na základech stařičkého iPhonu 4. Ačkoliv se tento způsob zpracování ukázal jako velmi populární, tak někteří uživatelé si stěžují, že se jim kvůli hranatému šasi iPhone špatně drží či je obtížné jej zvedat ze stolu. Podle twitterového účtu ShrimpApplePro se proto Apple rozhodl do chystané řady iPhone 15 vnést dvě zásadní designové změny.

foto: Český Mac (autor: David Pravda)

První se týká přepracovaného rámečku, které by se nesl ve stylu iPhone 5C. Ostrý přechod má být pouze na přední straně, záda telefonu budou údajně mírně zaoblená. Jednalo by se tedy o jakýsi kompromis, který by zajistil vyšší míru komfortu při běžném stylu používání.

foto: 9to5mac

Druhá změna se týká materiálu, ze kterého by měl být iPhone 15 vyroben. Všechny současné generace jablečných smartphonů využívají kombinace hliníku či oceli se skleněnými záady. Dle úniků však Apple počítu u iPhone 15 Pro počítá s tím, že nerezovou ocel nahradí lehčím a odolnějším titanem. Ten by mohl iPhone lépe ochránit před poškozením vlivem nechtěných pádů.

SchrimpApplePro však zmiňuje, že tyto predikce máme zatím brát s jistou rezervou. Do vydání nových iPhonů totiž zbývá ještě spousta času, a může se tedy snadno stát, že řada úniků se nakonec nepřetaví v realitu. Výše avizovaná změna v designu a použitých materiálech se ovšem jeví jako vcelku reálná. Pro řadu uživatelů by to nakonec mohlo představovat dost pádné důvody k tomu, aby přešly na nový model.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button