Tipy a triky

Chcete zapínat Apple TV pomocí hlasu? Se Siri Shortcuts můžete

Pokud často používáte na svém iOS zařízení aplikaci Zkratky, tak pro vás máme zajímavý tip na možná nejužitečnější zkratku všech dob. 

Ve výsledku to bude celé vypadat tak, že bude stačit říci vašemu iPhonu či iPadu povel „Hey Siri, turn on Apple TV“. Poté se vaše Apple TV zapne. Nejlepší na tom je, že se nemusí zapnout jen samotná Apple TV, ale také váš televizor. To ale jen v případě, že vaše TV podporuje funkci HDMI-CEC. Tato zkratka je dle mého názoru jedna z nejpraktičtějších a osobně ji využívám na denní bázi. Ušetří totiž spoustu času a celý proces zapínání Apple TV se zjednoduší.

Jak tedy vše nastavit tak, aby výše zmíněné fungovalo?

 1. Zapněte Apple TV a v Nastavení zjistěte Sériové číslo a IP adresu zařízení
 2. V aplikaci Zkratky v iOS si vytvořte novou zkratku a pojmenujte ji například Turn on Apple TV
 3. Do zkratky přidejte pole „Poslat textovou zprávu“
 4. Do tohoto pole vložte následující text: http://AppleTVIP:3689/login?pairing-guid=AppleTVSerialNumber
 5. Text upravte tak, aby vypadal jako na obrázku (APPLETVIP nahradíte vaší IP Adresou vaší Apple TV a AppleTVSerielNumber vaším sériovým číslem. Text :3689 za IP adresou musí zůstat!
 6. Poté vytvořte pole URL a vložte možnost Text
 7. Vše uložte a máte hotovo

Zkratku máte tedy hotovou, ale to neznamená, že ji bude rozumět i Siri. Nyní musíte otevřít nastavení této zkratky a vytvořit Frázy pro Siri. V tomto bodu je jedno, jakou frázi si nastavíte – můžete nastavit „Turn on TV“, nebo „Movie night“ a tak dále. Toto nastavení je čistě na vás. 

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

7 Komentáře

 1. Ahoj,
  Vše jsem udělal dle návodu, ale po spuštění se stále načítá url až zápasí, že čas vypršel… Nevíte čím by to mohlo být… Díky P.

 2. Mám Atv 4k, možná to má jiné příkazy na inicializaci, než starší generace, a nebo ještě by to mohlo být v routeru… Ip moc nehovim, takže jsou to jen domněnky… Stejně díky.
  P.C:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button