Tipy a triky

Chcete prodat svůj starý iPad a koupit nový? Tyhle rady se vám budou hodit

Je více než pravděpodobné, že Apple za pár týdnů uspořádá konferenci, kde představí svůj nejnovější iPad. V posledních letech jsme si sice zvykli na březnová setkání, ale tento rok bude jiný. Jen málokterá firma by si pro konání tak důležité akce nezvolila prostory svého nového a kolosálního sídla, kterým Apple Park bezesporu je. Ten by měl být otevřen právě na začátku dubna. A jaké modely nás čekají?

Snímek obrazovky 2017-03-19 v 0.13.42

Podle úniků z posledního měsíce to bude hned dvojice nových zařízení. 12,9“ a 9,7“ iPad Pro, obojí ve verzi s Wi-Fi nebo Cellular (s možností využívat datovou SIM kartu a připojit se tak k internetu odkudkoliv). Spekuluje se, že nový iPad bude mít displej až k okrajům a další nejrůznější novinky. Nebylo by tak úžasné si jednoho jarního dne udělat radost koupí jednoho z modelů? Myslím, že bylo. A pokud máme starší iPad, je ten nejlepší čas se ho „zbavit“. Nebudeme ho však házet do koše, ale ukážeme si, jak takové zařízení prodat s co možná největším ziskem. Sestavíme si jednoduchou osnovu, podle které se můžeme řídit.

0. Péče o iPad v době jeho používání

Schválně jsem tento bod začal číslovkou 0. Většina z vás, kteří tento článek právě čtou, jsou už totiž majiteli nějakého toho „Applího“ železa… vlastně hliníku. Byť se někomu může zdát, že to nijak s prodejem nesouvisí, opak je pravdou. Čím méně škrábanců a nejrůznějších oděrek je na těle iPadu, tím lépe a za vyšší cenu se následně prodává. A k tomuto bodu je právě důležité přistupovat již od rozbalení z krabice.

maxresdefault

1. Kompletní prodejní balení

Pár věcí z druhé ruky už jsem kupoval a vždy potěší kompletní balení (krabička, nabíječka, příručky, případně sluchátka, pokud jsou součásti balení). Ještě lepší je, když to všechno vypadá jako nové. Neříkám, abychom příslušenství vůbec nepoužívali, ale před prodejem je dobré ho trochu umýt např. vlhčeným hadříkem.

2. Aranžmá produktu

Říká se, že jedna fotka vydá za 1000 slov. A je to pravda. Pokud na prodejním portále uvidíme nekvalitní, špatně osvětlenou fotografii, a ještě k tomu s ročním nánosem snídaní, obědů a večeří na displeji, asi se poohlídneme někam jinam. Dále je lepší iPad vyfotografovat ze všech stran, vyhneme se tak mnoha otázkám ze strany kupujících. Tak schválně, jaký z těchto iPadů byste si koupili?

Snímek obrazovky 2017-03-19 v 0.18.35

Tak schválně, jaký z těchto iPadů byste si koupili?

3. Odhad ceny

Vždy je dobré reálně zhodnotit, v jakém rozmezí se ceny za našeho hliníkového miláčka pohybují. Jelikož žijeme v Česku, nejlepším měřítkem bude kouknout se k sousedovi – tedy k ostatním prodávajícím, kteří nabízejí stejný nebo podobný produkt. Poté už je samozřejmě na nás, jakou cenu nasadíme ale zase to nesmíme přehnat, ať nám ty prašulky stihnou dojít, než naskladní nové kousky.

drafttable-800x425

Tolik k těm nejzásadnějším věcem ohledně prodeje iPadu ale tento postup se dá praktikovat minimálně u každého Apple přístroje. Na závěr bych si ještě dovolil zdůraznit jednu, stokrát omílanou záležitost. Nikdy neposílejte peníze předem, byť jde třeba jen o zálohu v hodnotě 1000–2000 Kč. Nejlepším způsobem je vyzvednout si zboží osobně. Pokud nechce prodejce přistoupit na tuto možnost, raději koukněte jinam. Za případné problémy a zklamání to nestojí a že vím, o čem mluvím, respektive píšu.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

4 Komentáře

  1. Děkuji za povšeobecné byť důležité info.
    Každopádně poprosím o info jak připravit iPhone/iPad k prodeji po SW stránce.
    Tak aby po mě nic nezbylo a navíc kupující mohl pohodlně přístroj aktivovat.
    Děkuji

    1. Daniel – dolezite je odhlasit sa z find my iphone a apple uctu a spravit restore, viac nepotrebujes robit, ked si paranoidny, tak to sprav radsej 2x, nech to prepise aj druhykrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button