AktualityNovinky

Celá rodina iMac se dočká znatelného vylepšení

Dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo odhaduje, že prodeje počítačů iMac za třetí čtvrtletí roku 2015 se meziročně zvýší o celých 100% a to zejména díky vylepšení, které na které iMac čeká. Dále uvádí, že nové modely by měly disponovat výkonnějším procesorem a znatelně vylepšeným displejem. Ten by měl mít lepší a zase o něco věrnější zobrazení barev. Zdroj už ale bohužel neuvádí, jestli se změny dotknou i menšího 21,5 palcového iMacu. iMac už si přitom o upgrade žádá, současné modely totiž nebyly vylepšeny od září 2013. Loni Apple pouze uvedl na trh nový 27 palcový model, přičemž ostatní zůstaly bez vylepšení.

 

Příčinou bylo také to, že Apple čekal až Intel představí novou řadu procesorů. Nové Skylake procesory jsou již za dveřmi a proto už Applu v představení nových stolních počítačů nic nebrání. Kuo také věří, že zvýšení prodejů v nynějším čtvrtletí se rovněž zvýší. A to zejména kvůli BackToSchool programu, který momentálně probíhá. Konkrétní čísla zasvěcený analytik odhaduje na jeden milion kusů. Třetí čtvrtina roku bývá navíc již tradičně prodejně silná.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button