Novinky

Apple zapomněl na Studio Display a znemožnil u něj instalaci poslední aktualizace firmwaru

Zhruba před měsícem Apple představil svůj nový monitor Studio Display. Mezi jeho největší přednosti patří integrovaný procesor A13 a operační systém iOS, jejichž kombinace umožňuje využívat funkce jako Spatial Audio či Center Stage. Pro zlepšení uživatelského zážitku se Apple rozhodl na tento systém vydat aktualizaci, která se však k uživatelům nedorazila.

Zdroj: Apple

Na Studio Display měla dorazit konkrétně aktualizace iOS 15.4 přinášející opravu chyb a podporu Boot Campu pro počítače Mac s procesory Intel. Uživatelům se ale tento update nepodařilo nainstalovat a zobrazila se jim pouze tato zpráva: „Aktualizaci firmwaru Apple Studio Display nelze dokončit. Zkuste to znovu za hodinu. Pokud problém přetrvává, kontaktujte autorizovaného poskytovatele služeb Apple. 

Později se zjistilo, že jádrem problému byl samotný Apple. V pátek totiž zrušil podepsání iOS 15.4 poté, co zveřejnil verzi 15.4.1. Zapomněl však na Studio Display a jakmile tato verze systému přestala být podporována, tak se stala nedostupnou pro všechny produkty běžící na iOS. Každý systém běžící na Apple hardwaru totiž vždy potřebuje (až na pár výjimek u počítačů Mac) podepsaní, bez něhož nemůže být na daném zařízení spuštěn.

Foto: Apple

Naštěstí Apple vyřešil tento problém už v neděli večer tím, že znovu podepsal iOS 15.4. Bude ale rozhodně nutné překopat strategii, jakou zpracovává podepisování aktualizací, aby se těmto problémům mohlo příště předejít.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button