Novinky

Apple začal prodávat novou Magic Keyboard s Touch ID. Kompatibilní je ovšem pouze s některými Macy

Kalifornský gigant uvedl do svého online Apple Storu nové příslušenství pro počítače Mac. Konkrétně se jedná o Magic Keyboard, Magic Keyboard s Touch ID, Magic Keyboard s Touch ID a číselnou klávesnicí, Magic Mouse a Magic Trackpad. Všechny výše jmenované novinky disponují novým designem, který je spojený s barevným příslušenstvím, které přichází v krabici po boku nových iMaců s M1. Nad všemi novinkami však visí hned několik otazníků. Pojďme se podívat, na co se můžeme těšit a co naopak Apple stále odkládá.

Některé magic doplňky postrádají kouzlo

Hned na začátku vám prozradím, že v případě Magic Trackpadu a Magic Mouse došlo k jediné změně. V balení nově nalezneme nový opletený USB-C/Lightning kabel, který se stále nedá koupit samostatně. Ten Apple představil společně s novými barevnými iMacy. Když už Apple přibaluje tento “vylepšený” nabíjecí kabel ke svému příslušenství, můžeme ho očekávat i v krabičkách nových iPhonů? Nebo tam už se žádného kabelu nedočkáme? 

Zdroj: Apple.cz

Když se podíváme na nové klávesnice, kromě zakulaceného designu si můžeme všimnout i nového seřazení kláves. To je prakticky stejné, na co lze narazit například u MacBooku Air. Základní verze klávesnice nic dalšího už nenabízí a kupodivu je kompatibilní se všemi Macy s macOS 11.3 a novějšími. Ta nejzajímavější novinka, Touch ID, je k dispozici až u dražších verzích Magic Keyboard. Na výběr máte buďto klasickou “MacBookovou” nebo prodlouženou verzi o numerický blok. Obě klávesnice s Touch ID jsou kompatibilní pouze s Macy s čipsetem od Applu (M1) a macOS 11.4 nebo novějším.

Pěkně drahá kouzla

Jak je u Applu zvykem, za své příslušenství si nechává pekelně zaplatit. Nová Magic Mouse vás vyjde na 2 290 Kč, Magic Trackpad potom na 3 790 Kč. Co se týká nových klávesnic, za základní Magic Keyboard si Apple říká 2 990 korun. Za Touch ID si připlatíte dalších patnáct set korun. Varianta Magic Keyboard s Touch ID vás totiž přijde na 4 490 korun. Poslední varianta s Touch ID a číselnou klávesnicí má pak nastavenou cenovku na 5 290 Kč. 

Zdroj: Apple

Cenovky by se za mě daly překousnout, čeho je mi ale velice líto, je absence barevných variant. Veškeré nové příslušenství je totiž nabízeno pouze ve stříbrné variantě. Dalším pro mě nevysvětlitelným faktem je absence podsvícených kláves. Určitě totiž nejsem sám, kdo pracuje po večerech a na klávesnici za několik tisíc korun by podsvícení ocenil.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button