AktualityiOSiPhoneNovinkyWatch

Apple Watch mají negativní dopad na výdrž iPhonu

Hodinky Apple Watch se těší veliké oblibě a ze strany uživatelů se začínají objevovat první zkušenosti z reálného provozu. Jejich myšlenka staví na notifikačních funkcích, díky čemuž má klesnout potřeba časté kontroly displeje iPhonu. Párování mezi oběma zařízeními probíhá skrze energeticky šetrnou verzi Bluetooth 4.0 a WiFi, nicméně první informace naznačují, že Apple Watch až tak úsporné nejsou. Čerství majitelé hodinek hlásí, že v případě neustálého připojení pozorují výrazně rychlejší vybíjení jejich smartphonu.

CDenOueVIAAz2eB.jpg-largePřiložený screenshot pochází z iPhonu 6. Je tedy velice pravděpodobné, že používání Apple Watch se staršími modely přinese ještě citelnější dopad na vybíjení akumulátoru.

Jelikož starší iPhony disponují akumulátory s nižší kapacitou, je velice pravděpodobné, že úbytek energie bude daleko citelnější. Negativní dopad na výdrž je prozatím připisován souvislé výměně dat a ovládací aplikaci Watch, která běží na pozadí. Podle neoficiálních informací Apple tento závažný nedostatek již zaregistroval a usilovně pracuje na možné nápravě. Pokud patříte mezi majitele Apple Watch, doporučujeme léty osvědčený restart aplikace a hodinek, nicméně ne v každém případě toto řešení musí fungovat. Další možností je vymazání veškerých dat z aplikace nainstalované ve vašem iPhonu a její opětovné nastavení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button