AktualityNovinkyWatch

Apple Watch disponují snímačem pro měření kyslíku v krvi

Zahraniční server iFixit zjistil poměrně zajímavou skutečnost o hodinkách Apple Watch. Při jejich rozebírání se jejich pozornost zaměřila na spodní stranu, kde se ukrývá relativně sofistikovaný pulsmeter. Jeho technologické řešení mu údajně umožňuje fungovat jako oximeter, což v praxi znamená měření hladiny kyslíku v krvi. Pochopitelně není třeba sáhodlouze poznamenávat, že tyto údaje mohou dále posloužit pro kvalitnější monitoring při fitness aktivitách. Důvodů, proč Apple zatím této možnosti nevyužívá se nabízí hned několik.

pulse-oximeter

První příčinou může být nedostatečná přesnost či spolehlivost snímače, kterou Apple nehodlá tolerovat. Jako pravděpodobnější se ovšem jeví argument poukazující na dodatečné schválení od agentury FDA (Food & Drug Administration). Pokud se jedná o pravdivé informace, lze v budoucích aktualizacích očekávat povolení této funkce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button