Novinky

Apple spustil program samoobslužných oprav. Nově si budete moci opravit svůj rozbitý iPhone u sebe doma

Společnost Apple oznámila spuštění programu samoobslužných oprav pro iPhone, který dovolí uživatelům provádět určité druhy oprav v domácích podmínkách. Program zatím počítá pouze s opravami iPhonů, konkrétně jde o modely iPhone 12, iPhone 13 a iPhone SE třetí generace. Této novinky se jako první dočkají již tradičně uživatelé ze Spojených států, v Evropě se počítá se spuštěním v průběhu letošního roku.

Apple v oficiální zprávě uvádí, že součástí samoobslužného programu bude obchod se součástkami, nástroji a k dispozici budou také podrobné příručky. Zákazníci budou mít přístup k více než 200 náhradním dílům a nejrůznějšímu nářadí. Zpočátku bude obchod obsahovat pouze položky určené k opravám zařízení z modelových řad iPhone 12, iPhone 13 a iPhoen SE třetí generace. Postupem času se ovšem nabídka rozroste o další položky, které umožní opravovat také Macy s procesory z rodiny Apple Silicon.

Pro provedení opravy bude nutné si nejprve prostudovat návod ke konkrétní výměně. Následně si budete moci objednat potřebné díly a nástroje. Apple dodává, že všechny nabízené součástky a nářadí prošly rozsáhlým testováním, aby byla zajištěna jejich nejvyšší možná kvalita a spolehlivost.

Zdroj: iFixit

Nářadí na opravu vám Apple zapůjčí

Zákazníci zároveň dostanou možnost si pronajmout sadu za 49 dolarů obsahují všechny potřebné nástroje. Zapůjčená sada bude uživatelům k dispozici po dobu jednoto týdne, poté ji bude nutné zdarma odeslat zpět Applu. Společnost chce tímto vyjít vstříc zákazníkům, kteří si nechtějí kvůli jedné opravě kupovat nářadí, které by dál nevyužili. Program samoobslužných oprav bude dostupný pro všechny zákazníky, nicméně Apple upozorňuje, že běžní uživatelé by měli i nadále využívat služeb specializovaných servisů.

Co říkáte na myšlenku samoobslužných oprav v domácích podmínkách? Využili byste této možnosti, nebo vám přijde rozumnější svěřit poškozené zařízení do rukou profesionálů?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button