Novinky

Apple se připravuje na ekonomickou krizi. Snižuje rozpočty a zavádí tvrdá opatření

Společnost Apple veřejně přiznala, že kvůli obavám z hospodářské krize, utlumila nábor zaměstnanců. Redakci webu Insider se ovšem podařilo získat podrobnosti o interních plánech společnosti, které odhalily, že situace má mnohem vážnější charakter. Tim Cook uvedl, že v souvislosti s obavami o ekonomiku hodlá jeho firma zmírnit tempo přijímání zaměstnanců. Jedním dechem také dodal, že nábor bude pokračovat, nicméně nové pracovníky budou přijímat s velkým rozmyslem.

Agentura Bloomberg již dříve uvedla, že Apple propustil velký počet náborářů. A podle dalších zpráv to vypadá, že Apple ve skutečnosti plánuje mnohem větší zpomalení, než veřejně přiznává. Vedení firmy dokonce informovalo různé divize o tom, že nemají počítat s rozšiřováním kolektivů minimálně po dobu několika měsíců. Přesněji řečeno, zmrazení náborů by mohlo trvat až do konce fiskálního roku, což v tomto případě představuje září 2023.

Redakci zahraničního webu Insider se podařilo spojit s několika vysoce postavenými pracovníky společnosti Apple, kteří jim k tomuto tématu prozradili další podrobnosti. Firma údajně nevyčlenila žádný rozpočet na vytvoření nových pracovních pozic na celý příští rok. Prakticky stejné odpovědi se dočkali také od dalších zdrojů, které potvrdily úplné zmrazení náborů či dramatické snižování rozpočů.

foto: Unsplash | autor: Keming Tan

To je ovšem v přímém rozporu s tím, co tvrdil Tim Cook. „Pokračujeme v najímání nových zaměstnanců, ale vzhledem k současnému stavu ekonomiky zaujímáme v určitých ohledech uvážlivý přístup. Máme jasno o budoucím vývoji firmy a nepřestáváme dlouhodobě investovat. Chceme jednat promyšleně a činit chytrá rozhodnutí, která nám umožní pokračovat v podpoře inovací v dlouhodobém horizontu,“ uvedlo tiskové oddělení Apple.

Zdroje z nitra společnosti však upozorňují na to, že Apple je velmi opatrný v tom, jak vysvětluje své chování navenek. Pokud by totiž natvrdo přiznal, že dal nekompromisní stopku náboru nových zaměstnanců, mohlo by to negativně ovlivnit cenu akcií, což je logicky to poslední, po čem Apple v tuto chvíli touží.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button