Novinky

Apple obesílá známé informátory, žádá je, aby přestali pouštět zákulisní informace

Zdrojem informací o připravovaných produktech, které ještě Apple oficiálně nepřipravil, většinou bývají takzvaní leakeři s napojením na zákulisí americké firmy. Většinou využívají Twitter nebo vlastní webové stránky, kde se chlubí získanými informacemi. Notorických Apple leakerů je rovnou několik – L0vetodream, Jon Prosser, CoinX nebo třeba i Kang, o kterém se dnes budeme bavit.

Kang je jedním z nejdůvěryhodnějších leakerů, dle stránky Apple Track dosahuje přesnost jeho informací  96,3 %. Kang na své webové stránce sdělil, že mu od právní společnosti, kterou si Apple najal, přišel upozorňující dopis. Jakožto příjemce ale nebyl sám. Podobný dopis obdrželo několik dalších informátorů, jejichž identita zůstává tajemstvím.

Zdroj: Apple

Apple v dopisech upozorňuje, že adresáti nemají právo zveřejňovat informace o nevydaných produktech od kalifornské značky, jelikož svým konáním mohou odradit zákazníky, pokud informace nebudou správné, nebo prozradit důležité informace konkurenci.

Kang na toto konto prohlásil, že některé své úniky smaže a „zkusí se uklidnit“. Kang se i přesto obhajoval, že většina jeho informací, které na svém webu sdílel, neodhalují důležité informace a nijak neklame zákazníky Applu. Zároveň dával rady dalším blogerům, jak podobným problémům předejít.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button