Novinky

Apple s iPhone Xs a Xr neřekl poslední slovo. Za měsíc představí nový iPad Pro

Apple uvolnil první beta verzi iOS 12.1, do níž přidal novou funkci pro synchronizaci vytvořených Memoji. To mezi uživateli okamžitě rozproudilo diskuze nad tím, zda Apple náhodou nechystá další produkt s Face ID. Memoji je totiž možné v současné době vytvářet pouze na iPhonech vybavených TrueDepth kamerou. Logicky se nabízí, že Apple se tímto krokem připravuje na uvedení nové generace iPadu. S tím korespondují již dříve uniklé informace z několika zdrojů, které jednohlasně avizovaly stejné informace.

O utvrzení této domněnky se postarali šikovní vývojáři, kteří v kódu poslední beta verze iOS 12 nalezli identifikátor pro nový iPad s připojeným letopočtem 2018. Redakci webu 9To5Mac se podařilo vypátrat také dálší důkaz v podobě nové ikonky tabletu. V porovnání s předchozí ilustrací je patrný jasný odkaz na jinou konstrukci.

 

Od základu nový iPad Pro

Nová generace iPadu pro rok 2018 má přijít s přepracovaným designem, který se ponese v duchu tenčích rámečků. Po vzoru iPhonů dojde k pohřbení ikonického prvku v podobě domovského tlačítka. Čtečku otisků pak nahradí již zmíněné Face ID. Několik dalších zpráv naznačuje, že půjde o iPad Pro, který dostane USB-C. Původně se očekávalo, že debut se odehraje na zářijové konferenci, což se nakonec nestalo. S nejvyšší pravděpodobností lze premiéru očekávat v průběhu října. Pozdější termín již nedává s přihlédnutím na předvánoční období velký smysl.

Všechny dosavadní indicie nahrávají tomu, že letošní rok bude pro fanoušky Applu opravdu náročný. V podstatě všechny produktové kategorie se totiž dočkaly nových modelů. To dává zákazníkům kalifornského výrobce opravdu bohatou možnost výběru, jehož jediným limitem se může stát pouze to, jak hlubokou budou ochotni sáhnout do svých peněženek.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button