AktualityNovinky

Apple je po deváté v řadě nejobdivovanější společností světa

Mimo titulů nejbohatší firmy a nejdražší značky světa se Apple už devátým rokem v řadě chlubí také prvenstvím v řebříčku nejobdivovanějších společností, který sestavuje americký časopis Fortune. Vedení v řebříčku si tak Apple opět obhájil a to i přes nejistou situaci na burze, kde se jeho akcie momentálně obchodují na dlouhodobých minimech.

15950-12510-Screen-Shot-2016-02-19-at-122336-PM-l

Na druhém místě se umístil v současné době největší soupeř Applu – holding Alphabet, do kterého patří také globální vyhledávač Google spravující konkurenční mobilní platformu Android. Stupně vítězů pak uzavírá gigant internetového prodeje Amazon.

Do řebříčku bylo započítáno celkem 652 společností z 30 zemí světa, přičemž vždy byly vybírání lídři svého oboru. Hodnocení se zúčastnilo na 4 000 ředitelů a analytiků, kteří dostali za úkol uvést 10 společností, které obdivují nejvíce. TOP 10 dále zahrnovala například investiční kolos Berkshire Hathaway, studio Walt Disney, kavárenskou síť Starbucks nebo oděvní gigant Nike.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.
Back to top button