AktualityNovinky

Apple vydal veřejnou beta verzi systému OS X El Capitan

Apple před několika hodinami zpřístupnil veřejnou beta verzi operačního systému OS X El Capitan pro počítače Mac. Do testování se mohou zapojit všichni uživatelé, kteří se zaregistrovali na oficiální stránkách programu OS X Public Beta. Ačkoliv se jedná o poměrně stabilní verzi systému, Apple důrazně doporučuje kompletní zálohu počítače. Stejně jako v předchozích případech je postup velice jednoduchý a v podstatě ho lze vyvolat jediným kliknutím.

Snímek obrazovky 2015-07-09 v 20.54.42

Testování nové verze systému má pro Apple nesmírný význam. Díky obsáhlému vzorku uživatelů získá kvalitní zpětnou vazbu, s jejíž pomocí dojde k rychlé fixaci nahlášených chyb.

Snímek obrazovky 2015-07-09 v 21.30.09

Finální verze operačního systému El Capitan bude dostupná v říjnu letošního roku a to zcela zdarma prostřednictvím Mac App Store. Mezi klíčové vlastnosti patří lepší optimalizace pro běh na starších strojích a řada nových funkcí v čele s přepracovaným Mission Control či Split View pro práci s otevřenými okny. Nechybí ani avizovaná technologie Metal, která si svůj debut odbyla na zařízeních s iOS. Desktopová alternativa se chlubí o padesát procent rychlejším vykreslováním grafických částí, což se má pozitivně projevit na delší výdrži Macbooků.

V redakci se aktuálně pouštíme do pečlivého testování všech novinek a brzy se tak můžete těšit na souhrnný článek s prvními dojmy.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button