Novinky

Apple představil nové verze Final Cut Pro a Logic Pro poháněné umělou inteligencí

Kromě nových iPadů se na včerejší Apple keynote objevily i nové verze programů Final Cut Pro a Logic Pro. Ty přináší několik vylepšení a funkcí, které dorazí jak na iPad, tak i na Mac. Co všechno bude nová aktualizace těchto nástrojů obsahovat?

Final Cut Pro

Verze Final Cut Pro 2 určená pro iPad bude nyní disponovat funkcí Live Multicam, která umožní uživatelům zobrazit náhled až čtyř kamer najednou. S Live Multicam bude spolupracovat aplikace Final Cut Camera, jež Apple představil pro iPhone a iPad. Ta bude poskytovat možnost upravovat nastavení kamery iPhonu a zahrne například vyvážení bílé, ISO, rychlost závěrky, ostření a mnoho dalšího.

foto: Apple

Final Cut Pro 2 pro iPad umí nově pracovat s projekty uloženými na externím disku. Mezi další funkce následně patří 12 nových předvoleb barevného tónování, 8 základních textových titulků, 20 nových zvukových stop a možnost přidávat další dynamická pozadí pro efektové překryvy a titulkové sekvence.

foto: Apple

Nový Final Cut Pro 10.8 určený pro Mac přináší nové funkce založené na umělé inteligenci. Vychytávka Vylepšení světla a barev nabízí vylepšení barev na jedno kliknutí. Funkce Smooth Slo-Mo poté spojuje snímky dohromady a vytváří tak velmi dobře vypadající zpomalené efekty. Mezi další funkce patří například pojmenování barevných korekcí a videoefektů nebo textové vyhledávání na timeline.

Logic Pro

Ani Logic Pro nezůstává pozadu a přidává funkce založené na umělé inteligenci, v tomto případě dokonce i na iPadu. Například vychytávka Session Players využívá umělou inteligenci k vytvoření doprovodné kapely, jež reaguje na zpětnou vazbu uživatele. Session Players do sebe implementuje i současnou funkci Drummer a přidává baskytaru a klávesy.

Dále do nové verze Logic Pro přijde Stem Splitter, který umožní rozdělit jakýkoliv zvukový soubor na basu, bicí, vokály a ostatní nástroje, což může razantně šetřit čas při separaci jednotlivých složek. Funkce ChromaGlow následně slouží k úpravě tónu s pěti různými styly sytosti, které dodají skladbě vřelost či údernost.

foto: Apple

Cena obou profesionálních nástrojů zůstává stejná. Za Final Cut Pro uživatelé zaplatí 7 990 korun v případě Macu a za verzi pro iPad buď 129 korun měsíčně nebo 1290 korun ročně. U Logic Pro je cena za verzi pro Mac 4 990 Kč a u iPadu je stejná jako v případě Final Cut Pro. Pokud už jste si poté na Mac v minulosti Logic Pro nebo Final Cut Pro kupovali, je pro vás tato aktualizace zdarma. Dostupnost Logic Pro bude od 13. května a Final Cut Pro v horizontu následujících týdnů.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

3 Komentáře

 1. čili to bude nový CFPX a nový logic, a tedy stávající uživatelé, budou muset (vůbec poprvé) opět koupit licenci? neříkám, že to jsou špatné funkce, ale Apple vždy razil ten svůj pohled, jedna licence za vše a na vždy 🙂

  1. ok odpovím si sám 🙂

   https://www.apple.com/newsroom/2024/05/final-cut-pro-transforms-video-creation-with-live-multicam-on-ipad-and-new-ai-features-on-mac/

   Pricing and Availability
   – Final Cut Pro for iPad 2 will be available later this spring as a free update for existing users, and available on the App Store for $4.99 (U.S.) per month or $49 (U.S.) per year, with a one-month free trial for new users.
   – Final Cut Camera will be available for free later this spring as a standalone app.
   – Final Cut Pro for Mac 10.8 will be available as a free update for existing users and for $299.99 (U.S.) for new users on the Mac App Store. All new users can download a free 90-day trial of Final Cut Pro.

   logic to má stejné 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button