AktualityNovinky

Apple si patentoval dynamické rozpoznání rukopisu na iPadu

Apple je známý svou bohatou sbírkou patentů, které mu v mnoha případech slouží jako nekonečná zásobárna nápadů a v neposlední řadě i pojistka před ostatní konkurenci. Mezi ty nejnovější patří systém pro rozpoznávání rukopisu s pomocí speciálního stylusu. Dokumentace popisuje převod psaného písma na tiskací znaky. Ačkoliv podobné možnosti nabízí například Samsung u své řady mobilních zařízení Note, Apple jde ještě o kus dál. Nový systém má psaní na tabletu co nejvíce přiblížit klasické tužce a papíru.

13522-8357-150709-Writing-l

Zadávání má být velice plynulé a díky chytrých algoritmům eliminuje klasické neduhy současných systémů. Jakmile uživatel dopíše na konec řádků, může se automaticky přesunout opět na začátek, přičemž systém inteligentně naváže na poslední napsané slovo. Software má disponovat ovladači pro několik předvoleb pro snazší editaci a pohyb v psaném textu. Za samozřejmost pak můžeme považovat schopnost dotykové plochy rozpoznat, zda uživatel používá svůj prst či stylus. Popisovaný patent byl zaregistrován v září minulého roku a dost možná přímo souvisí s chystaným iPadem Pro.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button