Novinky

Apple nasadí rozšířenou realitu nejprve do iPhonu. Následovat budou chytré brýle, co změní svět

Zatímco Tim Cook naplno přiznává, že jeho společnost skálopevně věří v budoucnost rozšířené reality, jakékoli další podrobnosti drží pečlivě pod pokličkou. Na celou záležitost se proto zaměřila redakce Bloomberg, která poskládala dosavadní střípky informací a postavila je do jasnějších souvislostí. Apple aktuálně zaměstnává stovky inženýrů s cílem implementace fotoaparátu pracujícího s technologií rozšířené reality. Pokud se zdroje nemýlí, jednou z hlavních funkcí připraveného iPhonu se stane pořizování fotografií u nichž půjde pohybem smartphonu měnit pozorovací úhel zaostřeného objektu. V podstatě půjde o formu stereoskopického snímání využívající pokročilé virtuální efekty.

ar

Bloomberg dále dodává, že pevně věří v pozdější uvedení chytrých brýlí pro rozšířenou realitu. Myšlenka oprášení konceptu, s nímž jako první přišel Google, se objevila již v listopadu loňského roku. Další spekulace na stejné téma prozrazují navázání spolupráce s mistry optiky Carl Zeiss.

whatappleneeS myšlenkou chytrých brýlí přišel jako první Google, s úspěchem se však nesetkal

Pokud se podíváme na současné modely chytrých brýlí, většina z nich vypadá jako doplněk Sci-Fi filmů z poloviny 60. let minulého století. To je způsobeno technologickými limity, které jednoduše neumožňují sestrojit dostatečně kompaktní zařízení. Vedení Applu v čele s Jony Ivem má podle zákulisních zdrojů zcela jasnou představu, jak by takový produkt měl vypadat a vyčkávají na vhodný okamžik, který dovolí cílevědomou vizi přetransformovat v dokonalý produkt.

apple_smart

Důležitost projektu zabývajícího se rozšířenou realitou dokazuje i početný tým inženýrů. Mezi hrstkou vyvolených se nachází ty největší kapacity z oboru i přetažení zaměstnanci z konkurenčních projektů typu HoloLens či Oculus. Přestože zatím není zcela jasné, kdy přesně Apple vyrukuje s brýlemi podporujícími rozšířenou realitu, z dosavadních indicií není těžké predikovat, že půjde o jeden z nejdůležitějších produktů pro následující období.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button