AktualityNovinky

Podívejte se na mapu zemí, kde se Apple Music objeví jako první

Během představování Apple Music na pondělní vývojářské konferenci se Apple pochlubil,  že jeho nová služba bude hned od spuštění dostupná ve více než 100 zemích. Konkrétní státy ale zmíněny nebyly. Na internetu se však objevila mapa, která ukazuje nejpravděpodobnější spektrum těch šťastnějších států, které se Apple Music dočkají jako první.

Apple-music

Jak vidno, žádné velké překvapení se zde nekoná. Kromě kompletního amerického kontinentu se na Apple music již od 30. června může těšit téměř celá západní Evropa krom Irska a Portugalska. Dále pak největší rozvojové ekonomiky jako je Rusko, Čína a Indie. Čechy a Slováky bohužel Apple zklame. Celý pruh zemí od Finska až po Řecko si totiž zatím bude muset počkat. Zjednodušeně řečeno, nejdřív přicházejí na řadu ty největší trhy s největším potenciálem.

Apple-Music-map

Spofity se nového hráče přirozeně obává, viz. první twitterová reakce zakladatele Spotify Daniela Eka. Dnes jako součást nastávajícího konkurenčního boje ale oznámil, že premiový účet si každý měsíc platí 20 milionů uživatelů. To je dvakrát více než před rokem. Je to samozřejmě velká výhoda proti Apple Music, který k dnešnímu dni používá přesně nula uživatelů.

 image1Takto vypadala reakce ze strany zakladatele služby Spotify na oficiální představení Apple Music

Zatímco ale Spotify funguje už od roku 2008 a do Česka a na další menší trhy přišel teprve nedávno, Apple může využívat svého jména a už dávno vybudované celosvětové sítě. Vzestup tedy může být opravdu raketový. A co vy, zůstanete věrni Spotify, nebo hodláte přejít na Apple Music? O váš názor se s námi můžete podělit v diskuzi pod článkem.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

6 Komentáře

  1. když na to koukám tak komplet střední i jižní Amerika a východ Evropy je mimo hru … smutné ale realita – ale překvapivě ani Portugalso a Finsko ale Rusko ano ….

    Uvidíme třeba to ještě bude jinak …

      1. Je rozhodně pravda, že například Finsko zní jako mnohem lukrativnější trh než rozvojová Bolívie. Taky mě to při psaní článku zajímalo a přišel jsem na to, že Apple má konkrétně v té Jižní Americe jednotné zastoupení pro celý kontinent. Proto dostupnost v celé Americe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button