Novinky

Apple musel v Německu stáhnout svojí tiskovou zprávu o iPhone 7 a 8

Společnost Apple byla německým soudem donucena stáhnout svojí tiskovou zprávu, ve které stálo, že iPhone 7 a iPhone 8 jsou k dostání u jiných distributorů a dopravců, a to i přes zákaz přímého prodeje, který byl soudem ustanoven začátkem tohoto měsíce. 

Apple vydal prohlášení, že přestane tato zařízení prodávat ve svých prodejnách, ale nevzdá se možnosti prodeje u jiných distributorů. Společnost Qualcomm od německého soudu obdržela text, v němž stojí, že prohlášení Applu je “zavádějící”. 

Klamné informace o dostupnosti zboží

Německý soud společnost Apple požádal, aby přestala prodávat modely iPhone 7 a iPhone 8 u ostatních distributorů. Pokud se tak skutečně stane, modely vymizí z německého trhu. Soudci tvrdí, že prohlášení jablečné společnosti je zavádějící, protože obsahuje klamné informace pokud jde o dostupnost zboží.

Apple nemůže tyto modely prodávat od letošního roku v německých prodejnách a ani na internetu. Několik iPhonů bylo zakázáno prodávat také v Číně, Apple však rozhodnutí obešel aktualizací softwaru. iPhone XR, XS a XS Max se rozhodnutí netýká. 

Zdroj
gizchina
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close