Novinky

Apple letos pokoří hranici příjmu tisíc miliard dolarů

Těžko říct, v jaké situaci by Apple nyní byl, kdyby před deseti lety nepředstavil první generaci iPhonu. Nejspíše by šlo o společnost s minoritním zastoupením na trhu jejíž produkty by využívala pouze malá hrstka hipsterů. Dost však myšlenek nad alternativní historií a zpátky do našeho časoprostoru. Apple s iPhonem dobyl mobilní segment a jasně ostatním výrobcům ukázal, jak má vypadat komunikační nástroj pro 21. století.

Screen-Shot-2017-01-11-at-10.15.00-PM-620x418

Za celou éru jablečných smartphonů se Applu podařilo prodat více než 1,2 miliardy kusů, což z iPhonu udělalo nejúspěšnější produkt v historii moderní ekonomiky. Lví podíl na tom nese celá platforma, potažmo operační systém iOS, který do pokladny výrobce přináší nezanedbatelné finanční prostředky. V řeči konkrétních čísel Apple letos dosáhne na metu v podobě příjmu jednoho bilionu (tisíc miliard) dolarů za prodané služby, hardware a software.

Exkurze do minulosti: Podívejte se, co všechno první iPhone neuměl

Podle údajů společnosti Asymco bude zhruba 980 miliard dolarů pocházet z prodeje hardwaru, respektive majoritních iPhonů. Přibližně 100 miliard dolarů připadne na software a další služby. Zde sluší zmínit App Store, coby veleúspěšné virtuální tržiště, které vývojářům vydělalo za posledních deset let 60 miliard dolarů.

Screen-Shot-2017-01-11-at-9.41.29-PM-555x620

Poměrně detailní analýza také zmiňuje současný trend v podobě nasycení rozvinutých trhů, což vyústí v mnohem silnější boj při přetahování uživatelů využívající konkurenční platformy. V tomto ohledu lze predikovat mnohem silnější kampaně na podporu iOS a snaha o získání části základny z řad majitelů Androidích smartphonů a tabletů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button