AktualityNovinky

Apple kompaktní iPhone pravděpodobně nepředstaví

Analytik Timothy Arcuri, který jako jeden z prvních začal spekulovat o možném představení 4 palcového iPhonu dnes tvrdí, že nyní už neexistují důkazy o přípravě tohoto telefonu. Alespoň je přesvědčen, že toto zařízení nebude představeno v roce 2015. Podle Arcuriho Apple plány na návrat 4 palcového telefonu odpískal kvůli hrozbě, že by menší model ukusoval prodeje plnokrevnému iPhonu 6s. Této spekulaci napovídá fakt, že prodeje současného iPhonu 6 jsou více než uspokojující, jinak tomu pravděpodobně nebude ani u očekávaných modelů 6s a 6s Plus které se objeví v září. Proč by tedy Apple na trh pouštěl model, který bude levnější a bude kanibalizovat na úspěších vlajkových lodí? Mnoho lidí na druhou stranu na 4 palcový displej stále nedá dopustit a menší iPhone by tedy byl přivítán z nadšením. Tato skupina, která musí být v dnešní době odkázána na nákup skladových iPhonů 5S a 5C asi není pro Apple dostatečně velká aby dostala svůj vlastní model.

2

Paradoxem je, že to byl právě Arcuri, který v prosinci minulého roku prohlásil, že Apple by se rád vrátil k výrobě tohoto kompaktního rozměru telefonů. Sám Apple by se k tomuto kroku ale pravděpodobně odhodlal pouze v případě neuspokojivých prodejních výsledků aktuálních iPhonů. Což se samozřejmě nestalo, investoři by se možná v tomto bodě dohadovali, ale pro všechny ostatní působí prodejní výsledky velmi dobře a to i na konci ročního cyklu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button