Novinky

Apple již smazal ze svého App Storu více než 3 miliony aplikací

Ačkoliv se na první pohled mohou zdát obchody Google Play a App Store funkčně téměř stejné, tak jsou mezi nimi značné rozdíly. Asi ten nejzásadnější se týká vydávání aplikací, jelikož v App Storu jsou podmínky pro schvalování mnohem přísnější. Spousta nekvalitních aplikací se tedy do jablečného obchodu vůbec nedostane a dá se říci, že App Store obsahuje obecně lepší aplikace než Google Play, jelikož ty nekvalitní vyfiltruje ještě před vydáním. Vlastníci iPhonů a iPadů jsou za ně ale většinou nuceni zaplatit a to převážně formou předplatného. 

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Podmínky nejsou přísné pouze u vydávání aplikací, ale také u jejich aktualizací. Momentální pravidla totiž určují, že pokud je aplikace neaktualizována déle než dva roky, tak ji Apple ze svého obchodu musí odstranit kvůli zastaralému zabezpečení. Od roku 2016 se tak stalo už u 3 milionů aplikací a vývojáři začali být pěkně naštvaní. Apple se proto rozhodl pravidla zmírnit, aby dal developerům více času na přípravu nových aktualizací. Nově je tedy lhůta posunuta na tři roky a upozornění o nutnosti aktualizace budou odesílány už 60 dní před vypršením časového období.

Tento krok by měl výrazně pomoci zejména single vývojářům, kteří se věnují offline hrám. Apple totiž často mazal staré neaktualizované hry, které však žádné bezpečnostní záplaty nepotřebovaly, jelikož nesbíraly žádná citlivá data uživatelů. Ačkoliv prodloužení lhůty problém zcela neřeší, tak alespoň vývojářům dává více času na vyřešení této komplikace.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button