Novinky

Apple chystá nový iMac s další generací vlastního procesoru. Máme informace o jeho dostupnosti

S představením procesoru M1 Ultra jsme se dočkali uzavření jedné generace čipsetů. Nyní se čeká na uvedení linie M2, jejíž debut by měl přijít v polovině letošního roku. Apple však současně pracuje již na třetí generaci procesorů, kterými hodlá vybavit další modely Maců.

V tuto chvíli neexistuje žádná informace, která by odhalovala technologický pokrok u procesorů z rodiny M3, ovšem na druhou stranu již víme, jaký počítač ho dostane. Podle Marka Gurmana z Bloombergu, který se tradičně odvolává na zdroje z Applu, se dočkáme zbrusu nového iMacu, který bude pohánět blíže nespecifikovaná varianta čipsetu M3.

Apple má aktuálně testovat hned několik nových procesorů. Nejblíže svému vydání se nachází MacBook Air, základní MacBook Pro a Mac mini. Uvnitř všech zmíněných Maců má tepat čipset M2, jehož premiéra se očekává při příležitosti konání vývojářské konference WWDC 2022. Gurman dále dodal, že Apple současně testuje také procesory z generace M3, které hodlá nasadit v novém iMacu, jenž se nachází ve vývojové fázi. K jeho oficiálnímu uvedení má ovšem dojít až v druhé polovině příštího roku.

Foto: Unsplash (autor: Jay Wennington)

Bohužel jsme se už nedozvěděli, zda chystaná novinka nabídne opět 24“ monitor, popřípadě se můžeme těšit na modely s větší úhlopříčkou. Současný iMac je totiž dostupný pouze v 24“ variantě, což řadu náročnějších uživatelů odrazuje od jeho pořízení.

S ohledem na dynamiku představování nových Maců se modelová řada iMac jeví poněkud odstrčeně. Zatímco nových MacBooků máme hned několik, iMac je pouze jeden. Mohlo by to tedy znamenat, že modelové rozšíření této řady si Apple schovává až na příští rok společně s další generací procesorů.

Co si myslíte o současném harmonogramu uvádění nových Maců, případně je nějaký model, na který stále čekáte? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button