Novinky

Apple boj s koronavirem nevzdává, premiéra iPhonu SE 2 proběhne podle plánu

Chystaný iPhone SE 2 se světu představí na konci března. Z iPhonu 12 se nejspíše stane nedostatkové zboží

Apple vydal tento týden prohlášení věnované primárně investorům, v němž upozorňuje na možný pokles výnosů. Zároveň také dodal, že firma musí čelit určitým překážkám, které pramení ze situace kolem infekce COVID-19 způsobené čínským koronavirem. To má pochopitelně vliv také na čínské továrny, které musely omezit svůj provoz.

Podle redakce webu Bloomberg to ovšem nemění nic na plánech Applu, které počítají s představením modelu iPhone SE 2 (iPhone 9?) na konci března. Chystaná novinka má v mnoha směrech připomínat iPhone 8. Pod kapotu se nastěhuje výkonný čipset Apple A13 a fotomodul z iPhonu 11. Připravovaný smartphone má zaujmout pozici nejlevnějšího modelu v nabídce Applu, jehož cena bude startovat na částce kolem 13 000 korun.

Stejný zdroj také potvrdil, že Apple připravuje revidovaný iPad Pro, který se pochlubí trojitým fotoaparátem z iPhonu 11 Pro. Tato novinka ovšem nabere díky koronaviru zpoždění, respektive s uvedením se prozatím počítá až v druhé polovině letošního roku.

Podle další zprávy se řádění koronaviru promítne také u iPhonu 12. Apple totiž omezil pracovní cesty svých inženýrů do Číny, kteří zde průběžně kontrolují prototypy a nastavování výrobních linek. Existuje tedy vysoká šance, že některé modely iPhonu 12 budou dostupné pouze v omezeném množství.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close