Novinky

Aplikace Swift Playgrounds pro výuku programování je nově dostupná také pro Mac

Programovat pro Apple zařízení je zase o něco snazší

Můžete mít sebelepší počítač, tablet či smartphone, ovšem bez kvalitního softwaru vám je prakticky k ničemu. Apple patří mezi výrobce, který si tento fakt velmi dobře uvědomuje a proto si dává velmi záležet na tom, aby jeho aplikace byly vypiplané do nejmenšího detailu. Nativní software by ovšem nestačil a proto se snaží vštípit stejný přístup vývojářům třetích stran. Nemalé úsilí věnuje také programátorské osvětě, kterou odstartoval v roce 2016, kdy představil aplikaci Swift Playgrounds pro iPad. Tato aplikace je v podstatě takovou interaktivní učebnicí programovacího jazyka Swift, kde se uživatel zábavnou formou učí základy programování.

Nově se Apple rozhodl zpřístupnit aplikaci Swift Playgrounds také pro operační systém macOS. Uživatelé si ji mohou zdarma stáhnout z App Store na Macu. Apple si od toho slibuje zvýšení zájmu o programování především u mladší části publika. Tomu je ostatně přizpůsobené uživatelské rozhraní, které je velmi intuitivní a veškeré lekce jsou řešeny formou hry.

Swift Playgrounds pro Mac zároveň přichází s podporou Touch Baru a několika dalšími vychytávkami, které jsou exkluzivní pro platformu macOS.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close