Novinky

Chcete na iPhonu spustit operační systém Android? Speciální obal vám to umožní

Firma Tendigi nedávno vydala velmi zajímavé video o jejich posledním projektu. Jde o obal který umožní na iPhone spustit operační systém Android. Ač se to zdá podivné, jak může obal způsobit takovou změnu, vysvětlení je mnohem jednoduší než se zdá. Obal totiž obsahuje plnohodnotný hardware Android telefonu, samozřejmě bez displeje. Následně ke slovu přichází technologie od Tendigi využívající displej iPhonu jako externí zobrazovač.

screen-shot-2016-06-07-at-7-56-47-pm

Velmi zajímavá je také tloušťka obalu, jak se můžete podívat na videu níže, obal sice není nejhezčí nebo nejtenčí na trhu, ale co se do tloušťky týče, může směle konkurovat obalům s přídavným akumulátorem. Android je navíc plně funkční a to včetně WiFi, Bluetooth nebo obchodu Goole Play. Jak je patrné i na videu, prezentovaná technologie je zatím na počátku své cesty, nejvíce to lze pocítit na výsledném rozlišení a odezvě. Celý projekt je samozřejmě ve stádiu vývoje, a to co vidíme na přiloženém videu, je pouze prototyp vytištěný na 3D tiskárně.

Na první pohled je také patrné, že vývojáři budou mít ještě hodně práce s optimalizací, která ve výsledku nemusí být stejná jako na klasickém smartphonu s Androidem. Je zároveň otázkou, zda podobný produkt najde smysluplné využití. Přestože prototyp vznikl na 3D tiskárně, v případě komerčního prodeje jistě nepůjde o nikterak levné příslušenství.

Martin Kaše

Vývojář mobilních a webových aplikací. Technologický nadšenec, fanoušek Applu, PlayStationu, punkové hudby, milovník dobrého piva a českého vína.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button