AktualityiOSNovinkyWatch

Akumulátor v Apple Watch zvládne 1000 nabíjecích cyklů

Současná nabídka všech chytrých hodinek se potýká s jedním velice zásadním nedostatkem. Jak už možná tušíte, jedná se o výdrž, kterou v drtivé většině případů počítáme na jednotky či maximálně desítky hodin. Apple Watch pochopitelně nejsou výjimkou a podle prvních uživatelských reakcí je třeba počítat s každodenním nabíjením. To s sebou samozřejmě nese otázku životnosti integrovaného akumulátoru. Podle oficiálního vyjádření výrobce má baterie vydržet 1000 nabíjecích cyklů při 20% poklesu celkové kapacity. V praxi to znamená dva až tři roky aktivního používání, přičemž v této době bude na trhu dostupná již další generace hodinek.

Apple_Watch-191

Životní cyklus spotřební elektroniky je relativně krátký a pro uživatele bude daleko pohodlnější přejít na nový model s aktuálním hardwarem, než řešit výměnu akumulátoru. Stále častěji se ukazuje, že konvenční technologie napájení jsou pro spotřební elektroniku krajně nevhodné a limitující. Bohužel vývoj nové generace akumulátorů nejde takovým tempem, jaký by si zasloužil. Ačkoliv se touto problematikou zabývají vědecké týmy z celého světa, žádný z nich zatím nepřišel s vhodným řešením.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button