Novinky

AirPody už neztratíte. Apple vydal aktualizaci pro AirPods, která přidává funkci Find My

O produktech Apple se všeobecně ví, že mají dlouholetou podporu aktualizací nových systémů. Troufnu si tvrdit, že minimálně jednou měsíčně Apple vydává aktualizaci pro své telefony a další produkty. To je za mě obrovským benefitem oproti konkurenci. Neustálé opravy chyb, vylepšení zabezpečení a čas od času i přidání nových funkcí. 

Zatoulané AirPody jsou minulostí

Co mě ale moc mile překvapilo a popravdě i trochu zaskočilo, že Apple aktualizuje firmware svých sluchátek AirPods. Aktualizace také vycházejí poměrně často a dokonce přinášejí zajímavé funkce. Nová verze firmwaru pro AirPods nese označení 4A400 a přináší podporu aplikace Find My / Najít pro AirPody Pro a AirPody Max. U AirPodů Pro je třeba tuto funkci trochu upřesnit. Můžete totiž pomocí aplikace Najít dohled sluchátka samotná, krabičku ale nedohledáte. V případě AirPods Max není o čem diskutovat, “podprsenka” je pouze ochranné pouzdro, které není jak dohledat, sluchátka samotná samozřejmě lokalizovat dokážete.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Několik měsíců mi život usnadňují AirTagy, které jsem dal snad úplně všude, kam to jen šlo. Takže hledání předmětů pomocí iPhonu se stalo nedílnou součástí Apple života. Určitě nebudu jediný, kdo dal AirTag do obalu na AirPods Max, protože ty vážně ztratit nechcete. Apple to naštěstí poměrně brzy vyřešil po svém. Stejně jako AirTag můžete nyní AirPody přepnout do režimu ztráty, kdy se uzamknou a nikdo jiný je nemůže použít. 

Jak AirPody aktualizovat?

To je poměrně zajímavá otázka. Sám totiž popravdě nevím, jak je stoprocentně správně aktualizovat. Na internetu najdete několik návodů, které popisují, že by se AirPody měly nabíjet a být v blízkosti připojeného iPhonu. Moje AirPody Pro jsem takto zkoušel aktualizovat asi třikrát a marně. AirPods Max se naopak aktualizovaly úplně samy, bez nabíječky. Leží na stole, týden se nepoužívají, dám je na hlavu a zjistím, že mají aktuální firmware. Takže jde asi tak trochu o magii a štěstí. Druhé AirPods Pro se nám doma ani týden po vydání nového firmwaru nepodařilo aktualizovat. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button