AktualityNovinkyWatch

Počet aplikací pro Apple Watch již překročil 8500

I když nemáme k dispozici přesná prodejní čísla Apple Watch, Tim Cook nám dal alespoň jeden údaj, podle kterého se dají prozatímní úspěchy chytrých hodinek měřit. Kromě informace, že Apple Watch urvaly 75 % trhu s nositelnou elektronikou byl totiž zveřejněn ještě jeden údaj. Jde o číslo 8500. Tolik aplikací je totiž k dnešnímu dni k dispozici pro nejúspěšnější chytré hodinky na trhu. Apple už dříve uvedl, že při představení zařízení na něj bylo k dispozici 3000 aplikací. Po třech měsících prodeje se tak počet aplikací vytvořených třetími stranami zvýšil o 5500. Vývojáři tedy v těchto hodinkách očividně vidí obrovský potenciál, když trh zaplavují aplikacemi v takovém množství.

Snímek obrazovky 2015-07-14 v 19.40.26

Pokud bychom ale tento údaj porovnali s jinou nedávno překročenou metou, zjistíme, že aplikace pro Apple Watch tvoří stěží jedno procento všech aplikací dostupných pro iOS. Ty v souhrnu nedávno překročily metu 1,5 milionů. Jde tak o bezkonkurenčně nejvyšší číslo napříč všemi mobilními platformami. “Nejpopulárnějšími aplikacemi pro naše chytré hodinky jsou Twitter a Line a WeChat” uvedl CEO společnosti Tim Cook.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Zase se ukázalo, že Apple dokáže nadchnout nejenom spotřebitele, ale i vývojáře. V tomhle tkví jeho síla, která mu dává ten náskok před Androidem a ostatníma OS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button