Novinky

Technologie jako válečná zbraň. Americká armáda testuje novinku, která zpřehlední situaci na bojišti

Vývoj technologií směřuje neustále dopředu a postupně se dotýká všech lidských činností. Jedním z prvních odvětví, kde technologie hrály a do budoucna budou zcela určitě zastávat významnou roli, je vojenství. To dobře ví i americká agentura ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty – DARPA, která pracuje na novém projektu Squad X.

Úkolem projektu Squad X je poskytnout vojákům co nejdokonalejší přehled v hodně členitém terénu nebo městské zástavbě za pomoci nejrůznějších robotů, dronů a dalšího senzorického vybavení, které bude přímo komunikovat s jednotlivými vojáky na bitevním poli. Systém Squad X je kromě předávání veškerých informací, které na bojišti zaznamená, navržen také pro jejich vyhodnocování. V reálném čase tak poskytne jednotlivým členům armády co možná nejbezpečnější možnosti dalšího postupu a strategie pomocí smartphonů nebo tabletů (z loňského testu v Kalifornii jsou vidět především telefony a tablety s Androidem od Samsungu).

Terminátor by zbledl závistí. Při pohledu na tohoto robota vám ztuhne krev v žilách

Podle americké agentury ministerstva obrany slouží testy nejen ke zjištění funkčnosti jednotlivých systémů a začlenění do běžné praxe armády, ale také k vytváření nových taktik a strategií, které jim autonomní systémy nyní umožňují. Chtě, nechtě, od prvních výzvědných špehů na koních, horkovzdušných balónů a letadel ušlo vojenství obrovský kus cesty a takzvaný „fog of war“ – termín pro nepřehlednost a nejistotu na bojišti, se neustále více rozptyluje.

Zdroj
The Verge
Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close