Novinky

Také Apple vyvíjí ohebný smartphone. Prozrazuje to jeho nejnovější patent s unikátní technologií

V technologickém světě je veřejným tajemstvím, že Samsung v současné době vyvíjí flexibilní smartphone z rodiny Galaxy. Jeho oficiální odhalení je naplánováno na začátek příštího roku, přičemž na pultech obchodů se objeví v prvním čtvrtletí 2019. O tomto telefonu koluje již mnoho informací a dokonce samotný výrobce v listopadu ukázal funkční koncept.

Mezi odbornou i širokou veřejností se proto stále častěji hovoří o skutečném přínosu, respektive jaké benefity tento typ konstrukce přinese. Stále není zcela jasné, zda půjde pouze o drahý gadget pro movité chlubílky či revoluci v mobilní elektronice.

Samsung však není jedinou společností, která hodlá v dohledné době odpovědět na tyto otázky. Podobné ambice má také Huawei a další přední výrobci smarphonů. Podle nejnovějších informací není ze hry ani Apple, který drží velmi zajímavý patent.

Ohebný iPhone dostane zajímavou vlastnost

Jedna z posledních patentových přihlášek popisuje zařízení s flexibilní obrazovkou, která disponuje doposud nezveřejněnou technologií. Ta zahrnuje speciální polymerový povlak displeje. Po jeho nanesení na zobrazovací panel funguje jako ochranný prvek. Jeho hlavní devizou je flexibilita a odolnost vůči mechanickému poškození.

Další zajímavostí je, že patent popisuje zařízení, které lze ohýbat na obě strany. S tímto měl údajně problémy Samsung, který nezvládl vyrobit displej, který by přežil roztahování při rozložení na druhou stranu. Apple však evidentně přišel na způsob, jak tento zádrhel vyřešit.

Jakkoli publikovaný patent působí úžasně, od uvedení do komerčního prostředí ho dělí ještě hodně dlouhá cesta. Apple zatím tuto technologii nepovažuje za dostatečně obchodovatelnou, což znamená, že minimálně příští rok se ohebného iPhonu rozhodně nedočkáme. Na druhou stranu lze předpokládat, že jakmile dojde k oficiálnímu odhalení, finální zařízení bude vypiplané do posledního detailu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close