Novinky

Samsung zahájil masovou výrobu 256GB flash pamětí: Objeví se v iPhonu 7?

Společnost Samsung před několika dny představila svou vlajkovou loď, kterou se bude snažit nalákat nové zákazníky a zastavit odliv uživatelů k platformě iOS. Jihokorejský výrobce však v posledních dnech představil ještě jednu zajímavou novinku z oblasti hardwaru, která se s nejvyšší pravděpodobností stane součástí dalšího iPhonu. Podle oficiálního blogu se inženýrům podařilo vyvinout novou generaci UFS 2.0 flash paměti s více než štědrou kapacitou 256 GB. Další část zprávy zároveň prozradila, že masová výroba již byla zahájena, což nepřímo naznačuje dostatek objednávek od klíčových odběratelů, mezi nimiž dominuje Apple.

256GB-UFS_02_main

Moduly se pyšní doslova fantastickými rychlostmi, které údajně překonávají klasická SSD s rozhraním SATA. Paměťové moduly těží z nové generace V-NAND čipů, jejichž výkon je v porovnání se starší technologií více než dvojnásobný. Paměť zvládne za optimálních podmínek zpracovat až 40 000 vstupních a 45 000 výstupních operací za vteřinu. V praxi to znamená maximální rychlost přenosu až 850 MB/s při čtení a 250 MB/s při zápisu dat.

Samsung s novinkou odpovídá na narůstající datové nároky. Například 5GB video ve Full HD rozlišení (zhruba 5 GB) půjde do zařízení s podporou USB 3.0 zkopírovat za pouhých 12 vteřin. Další zajímavostí jsou proporce, nové paměti jsou menší než klasické microSD karty. Díky partnerství se společností Apple je jasné, že kromě smartphonů z rodiny Galaxy se paměťových modulů dočkáme v chystaném iPhone 7, jehož premiéra je tradičně očekávána v září letošního roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button