Novinky

Samsung dodá Applu nový typ displejů. Letošní iPhony díky nim dostanou funkci Always-on a ProMotion

Na veřejnost unikla další důležitá zpráva, podle níž Apple plánuje přechod na LTPO displeje, které se nejspíše objeví u nadcházejících produktů letošního roku. Všechny současné modely iPhone 12 jsou vybaveny OLED displeji, což zůstane stejné také u připravované generace. Změní se ovšem typ panelu využívající polykrystalického oxidu (LPTO), který přinese variabilní obnovovací frekvenci.

To bude v praxi znamenat, že v případě potřeby půjde obnovovací frekvenci zvýšit a tím například zajistit plynulejší pocit při hraní či posouvání obsahu na webových stránkách. Obnovovací frekvenci bude samozřejmě možné také snížit, čímž lze citelně snížit energetickou spotřebu displeje.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Pro úplnost je vhodné dodat, že stejnou technologii již nyní využívají chytré hodinky Apple Watch Series 6 v režimu Always On. V úsporném režimu je obnovovací frekvence panelu snížena na úplné minimum a tím spoří drahocennou energii. 

Na variabilní obnovovací frekvenci lze narazit také u poslední generace iPadu Pro, kde nese marketingový název ProMotion. Zde slouží zejména v kombinaci s Apple Pencil, kdy se displej přepne do 120Hz režimu a nabízí rychlejší odezvu při kreslení.

Předchozí zprávy poukazovaly na to, že o dodávky LTPO displejů se postará společnost LG, nicméně aktuální únik uvádí, že výhradním dodavatelem těchto panelů bude jihokorejský Samsung. Zároveň není těžké odhadnout, že veškerá produkce připadne na další generaci iPhonu 13, jejíž debut je očekáván v září letošního roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button