Novinky

Knightscope K7: moderní rytíř na čtyřech kolech

Autonomní roboti jsou budoucnost. Alespoň si to myslí kalifornská společnost Knightscope, která sice začala s výrobou těchto přístrojů teprve v roce 2013, ale už teď má na svém kontě celkově čtyři malé roboty. Nutno podotknout, že zatím nejde o žádné zázraky. Jeden z nejlepších prototypů s označením K5 se totiž před pár dny rozhodl vykoupat ve fontáně uprostřed města a ten stejný model měl o několik dní později incident se silně společensky unaveným mužem, který mu dal, jak se říká, co proto. Americká společnost však nepropadá panice a tento týden představila nový Knightscope K7.

Budeme v budoucnu skutečně potkávat tyto umělé hlídače?

Jde o autonomní vozítko, které je speciálně navrženo pro náročnější terén a hlídání rozlehlejších ploch, jako jsou například letiště. Tento umělý hlídač sice dokáže jet rychlostí pouhých pěti kilometrů v hodině, za to se ale umí otočit téměř na místě. Je tak vhodný i do úzkých uliček nebo chodeb. Finální výroba nového vozítka by měla začít již v příštím roce.

Společnost Knightscope představila už čtyři autonomní vozítka

Spolu s K7 spatřilo světlo světa i další zařízení s označením K1. Jedná se o nové bezpečnostní skenery, které pracují s technologií milimetrových vln a které mají přispět ke snadnějšímu odhalování skrytých zbraní nebo jiných nebezpečných věcí. Výrobce si od těchto produktů slibuje nahrazení konvenčních bezpečnostních řešení v letištních halách nebo vládních budovách. K tomu má pomoci i zcela nová obchodní strategie. Společnost Knightscope nebude chytré roboty prodávat, ale pouze pronajímat. Pro mnohé instituce tak zcela určitě půjde o zajímavou nabídku. Koupě nových robotů totiž obvykle vyžaduje nemalé prvotní náklady a následnou údržbu.

Dubaj už hlídá první robotický policista

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button