AktualityNovinky

Intel připravuje pro Apple čipy do příštího iPhonu

Podle zjištění serveru VentureBeat vytvořil Intel v uplynulých měsících tým, který má na starosti vývoj nového čipu pro iPhone sedmé generace. V týmu údajně pracuje více než tisíc lidí, kteří by na konci své práce do příštího iPhone rádi dodali LTE modem. Pokud se dílo zařadí, Intel by se měl podílet také na výrobě. Do současných iPhonů 6s a 6s Plus Apple montuje čipy 9X45 LTE od firmy Qaulcomm. Intel by se rád stal dodavatelem modemů alespoň pro jeden jablečný produkt. Monopol v této oblasti totiž dnes drží již zmíněný Qaulcomm.

_rEfoNQ3

Vyvíjený čip 7360 LTE by měl být do produktů firmy Apple uváděn spolu se zařízeními představenými v roce 2016. Jen se ještě neví, kolik výrobků tento modem dostane. Intel si je však vědom důležitosti této zakázky a to zejména v souvislosti s plánovaným růstem společnosti v mobilním sektoru, kde se zatím moc neprosazuje. Apple je se svou ohromnou produkcí ideální cíl. Také proto Intel neváhal tímto projektem rovnou zaměstnat 1000 lidí.

VentureBeat dále naznačuje, že Apple může mít v plánu svůj LTE modem integrovat přímo do hlavního Ax procesoru. Tím by pravděpodobně fyzicky ušetřil místo na základové desce. Zlepšení by se také dočkal výkon a hospodaření celého zařízení s energií. Intel by se tak mohl stát dodavatelem celého procesoru pro příští iPhony. Pokud by Apple tímto úkolem zaměstnal jednoho výrobce, předešel by aféře podobné současné ChipGate, kdy čipsety dvou různých výrobců dosahují rozdílných parametrů. Intel se navíc jako hlavní dodavatel procesorů pro MacBooky a iMacy jeví jako ideální volba.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button