AktualityNovinky

Apple zrychlil své stolní počítače až o 20 procent

Zbrusu nové počítače iMac, které byly představeny teprve před několika dny už znají výsledky prvních benchmarků. Jejich výsledek asi mnohé nepřekvapí. 21,5 palcový Mac s 4K a jeho o 5,5 palce větší bratr s ohromujícím 5K rozlišením si totiž podle těchto známých testů výkonnostně polepšili. S vylepšenými procesory doznaly nové počítače v oblasti výkonu zlepšení o plných 20 %.

Geekbench-2015-iMac-4K

Znatelného vylepšení se dočkal zejména menší, 21,5 palcový model. Do vínku dostal procesor Intel Core i5 s taktem 3,1 GHz (Turbo Boost až 3,6 GHz). Tomu pomáhá operační paměť s velikostí 8GB, respektive 16GB v případě vyššího modelu. Základní model také disponuje 1TB harddiskem a integrovanou grafickou kartou Intel. Největším lákadlem ale samozřejmě zůstává displej s ultra vysokým rozlišením 4096 x 2304 pixelů. Větší, 27 palcový model se dočkal ještě ostřejšího, 5K rozlišení (5120 x 2880 px). Dále se může pyšnit zcela novými procesory Intel Skylake, operační pamětí až 32 GB a samostatnou grafickou kartou s pamětí 2GB.

Geekbench-2015-iMac-5K

Představení nové rodiny iMac přichází v pravou chvíli. Podle posledních zveřejněných dat totiž sektor stolních počítačů padá strmě dolů. Tento podstatný upgrade má tedy pomoci dnešní nepříznivý vývoj alespoň částečně zvrátit. V době všudypřítomných ultrabooků a tabletů můžeme ale návrat zlatých časů stolních počítačů očekávat jen stěží.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button