AktualityNovinky

Donald Trump: Pokud se stanu prezidentem, přinutím Apple, aby ty svoje zatracené počítače vyráběl doma

Už tak velmi kontroverzní kandidát na budoucího šéfa Bílého domu – Donald Trump dokázal překvapit dalším neotřelým výrokem. Nechal se totiž slyšet, že pokud bude zvolen, přinutí tento známý miliardář společnost Apple aby začla veškerou svou produkci vyrábět na domovském území spojených států. Výrok navíc nezazněl příliš politicky korektním jazykem. Trump totiž doslova řekl: „Přinutím je aby ty svoje zatracené počítače vyráběli v téhle zemi a ne někde v zahraničí.“

rtx22yvt

Toto silné tvrzení zaznělo v rámci 45 minutového projevu na univerzitě ve Virginii, kde republikánský kandidát také sdělil, že v případě svého zvolení má v plánu zavést 35% daň pro firmy, které vyrábějí produkty mimo Spojené státy. Jeden produkt přitom Apple už na území USA vyrábí, jedná se o Mac Pro. Téměř všechny ostatní výrobky včetně masově prodávaného iPhonu se ale vyrábějí v Asii.

S trochou ironie tak můžeme usoudit, že Donald Trump právě ztratil volební hlas Tima Cooka.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. To je ale strasnej vocas. Bud mele z hladu, nebo je to silenec! 😀

  2. Pochybuju, že v USA dokážou vyrobit všechny díly v požadovaném množství a kvalitě, aby pokryli poptávku.

Close