AktualityNovinky

Dodavatelé Applu se připravují na 30% snížení produkce iPhonů

Další zpráva, která unikla z rozsáhlého řetězce dodavatelů rozhodně nepotěšila marketingové oddělení Applu. Podle serveru Nikkei se totiž asijští výrobci součástek do iPhonů připravují na snížení objednávek až o 30 procent. A to už je pořádné číslo. Redukce zakázek se má týkat čtvrtletí mezi lednem a březnem. Je to tedy náznak toho, že první čtvrtina letošního kalendářního roku bude co do prodejnosti o poznání slabší, než se očekávalo.

iphone-3d-touch

Jablečný gigant některým svým dodavatelům sdělil, ať výrobu součástek pro iPhone 6s/Plus sníží na úroveň loňských počtu, které se tehdy týkaly iPhonů řady 6. Tato zpráva však neznamená, že by zájem uživatelů o nové iPhony opadl o oněch 30 procent, na vině plánovaného snížení obejmu výroby jsou totiž plné sklady, v nichž leží telefony, které se neprodaly o Vánocích. Apple tedy pravděpodobně počítal s vyšším odbytem v období svátků.

Pro druhé čtvrtletí by se tak produkce měla opět vrátit na svou “předsváteční” úroveň. Na lehkou váhu však tuto zprávu nebrali investoři. Akcie Applu se totiž v reakcí na zvěsti o snížení produkce včera propadly o 2,5 procenta na hodnotu 102 dolarů za akcii.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button