Novinky

Apple vydal druhou beta verzi iOS 9.3 pro registrované vývojáře. Jaké přináší novinky?

Zhruba po týdnů Apple vydal druhou beta verzi iOS 9.3 určenou pro všechny registrované vývojáře. Aktualizace přináší další řadu vylepšení, přičemž valná většina změn se soustředila na optimalizaci a opravu nahlášených chyb. Mezi nejviditelnější novinky patří přepracované Kontrolní centrum (Control Center), které je dostupné po vytažení lišty od spodního kraje obrazovky.

ios93V dolní řadě ikon se nově nachází přepínač Nočního režimu (Night Shift). V případě spárovaných Apple Watch je dostupná informace o aktuálně nastaveném ciferníku. U zrychlené nabídky nastavení vyvolané skrze gesto 3D Touch zmizela možnost přepnutí do záložky pro změnu tapety. Těžko soudit, proč se vývojáři rozhodli k tomuto kroku. S nejvyšší pravděpodobností však brzy dojde k nahrazení novou zkratkou – osobně bych zde rád viděl přepínač pro deaktivaci datového modulu.

ios93_3Termín uvolnění aktualizace pro veřejné beta testery registrované v programu Apple Beta Software zůstává neznámý, ovšem pokud budeme vycházet z dosavadních zkušeností, nebude to trvat příliš dlouho. Pokud jste narazili na další novinky, můžete se o ně podělit formou komentáře pod tímto článkem.

Tip na článek: Kompletní přehled nejzásadnějších novinek v iOS 9.3

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button