AktualityNovinky

Apple při vývoji iPhone 6s udělal maximum, aby se neopakovala aféra Bendgate

Youtuber Lewis Hilsenteger, který loni celému světu na svém kanálu Unbox Therapy, a.k.a ukázal jak jednoduše jde tehdy čerstvě představený iPhone 6 ohnout pouhýma rukama. V novém videu předvádí, že s novým iPhonem  6s už se jeho tvůrci tak zásadní chyby nedopustili. Dostal se mu totiž do ruky zadní kryt z dosud nepředstaveného iPhonu 6s, na kterém ukazuje, že konstrukce by tentokrát měla být pevnější. Toto video se tedy stalo důkazem, že Bendgate už se opakovat nebude. Kryty jsou na první pohled téměř identické, po delším zkoumání si všimnete pouze lehce pozměněného umístění šroubků. Detailní pohled už však ukazuje, že na kritických místech, na kterých iPhone 6 trpěl svou nepříjemnou vadou je nadcházející model 6s více vyztužený. Jedná se například o místa kolem vypínacího tlačítka nebo přepínačů hlasitosti.

Po přeměření navíc Lewis zjistil, že kryt iPhonu 6s ve všech rozměrech nepatrně narostl. A to zejména díky tomu, že celý kryt je bytelnější. Přírůstky na rozměrech jsou ovšem měřitelné pouze ultra přesným přístrojem, běžný uživatel si jich zcela určitě nevšimne.  Hilsenteger také odhalil, že Apple použije pro zadní kryt stejný typ hliníku jako dává do svých hodinek. Nový kryt je totiž při robusnějších rozměrech o 2 gramy lehčí. Skořápka nového smartphonu by ale přesto měla být až o 60 procent pevnější oproti předchůdci. Je tedy jasné, že Apple si dal opravdu záležet, aby se aféra Bendgate již neopakovala.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button