AktualityNovinky

Apple získal designový patent na skleněný vchod do čínské prodejny

Apple tento týden získal další designový patent na skleněný válec, který funguje jako vstup do jeho kultovní prodejny v čínské megapoli Shanghai. Patent byl kalifornské společnosti připsán na dobu čtrnácti let a jako tvůrci jsou uvedeni Steve Jobs a Ron Johnson, který zastává pozici šéfa dohlížejícího na síť značkových poboček.

shanghai-100712-2

Stejně jako ikonický Apple Store na 5th Avenue v New Yorku, se šanghajská pobočka chlubí vchodem, který je vyroben téměř výhradně z monolitických skleněných desek. Materiálovou jednotvárnost rozbíjí pouze spojovací klouby, jenž jsou vyrobeny z kovu. Pochopitelně čínská varianta je díky zakřivení jednotlivých panelů složitější, nicméně v obou případech se jedná o fenomenální dílo.

20150510_153939-600x337

Šanghajský Apple Store byl otevřen v roce 2010, coby známka počátku expanze firmy na čínský trh. Tento krok se Applu skutečně vyplatil, což ostatně dokazují finanční výsledky a neustále rostoucí statistiky prodejů. Vzkvétající čínská ekonomika je doslovným rájem pro všechny významné značky, které zde v posledních letech budují svá zastoupení. Kupní síla zdejších spotřebitelů v mnoha ohledech předbíhá ostatní světové trhy, přičemž vrchol stagnace se podle renomovaných analytiků nachází stále v mracích nedohledna.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button